Halı Yıkama

Turuncu Halı Yıkama Halıları Nasıl yıkıyor?

Halı yıkama sektörü gün geçtikçe önemini artıran temizlik işlerinden birisidir. Günümüzün büyük bir çoğunluğu halı üzerinde geçmektedir. Haliyle düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Turuncu Halı Yıkama Fabrikasında halılarınız nasıl yıkanıyor? Hangi aşamalardan geçiyor gelin hep birlikte inceleyelim: Öncelikle halı yıkamanın öneminden ve ne sıklıkla yıkamamız gerektiğinden bahsedelim: 

Halı Yıkamanın Önemi:

Halı yerde sürekli sabit kaldığı için havadaki toz ve yabancı maddeler halıya nüfuz eder ve bu süreç hiç durmadan tekrar eder. Üstüne bir de sıvı bir şey döküldüyse hiç kullanılmayacak bir görüntü oluşur. Yıkanmayan halılar sağlığımızı da tehdit etmektedir. Zira halının üzerinde her gezinmemizde içine biriken toz parçalıkları tekrar havaya uçuşur. Bunun önüne geçmek için halılar yılda en az 2 kere yıkanmalıdır. Dedikten sonra şimdi bir halı nasıl yıkanmalı onu görelim:

1- Halının Tozunun Alınması

İyi bir halı yıkama işlemi için halıların yıkama öncesi üzerindeki toz ve yabancı maddelerden temizlenmesi gerekir. Turuncu Halı Yıkama Fabrikasına gelen halılar yıkama öncesi tozu alınır. Böylece halıdaki yabancı maddeler temizlenmektedir. Bu aşamadan sonra halılar daha kolay bir şekilde temizlenir.

Halı toz alma işleminde dikkat edilmesi gereken bir husus halının yapısına zarar vermemektir. Özellikle ithal halılar, el dokuma halılar bu konuda dikkat edilmesi gereken halılardır. Ayrıca antika halıların tozunun alınmasında çok dikkatli olunmalıdır. Tozu alınan halılar yıkama işlemine aktarılır. 

2- Halı Yıkama İşlemi

Fabrikamızda halının tozu alındıktan sonra yıkama işlemine geçilir. Bu işlemde her halı kendi dokusuna ve türüne göre yıkanır. Makine halıları otomatik halı yıkama makinesinde yıkanmaktadır. Önceden ıslatılan halılar makinede bulunan 10 adet fırça ile derinlemesine yıkama yapılır. Otomatik halı yıkama makinesinde yıkandıktan sonra bol su ile durulanarak sıkma işlemine aktarılır . Hassas halılar yerde tek fırçalı makine ile yıkama yapılır. Fabrikamızda E halı servisinin özel şampuanları kullanılmaktadır. Halıya zarar vermeden yıkanan halı bol su ile durulanır ve sıkma işlemine geçilir. 

3- Yıkanan Halıların Sıkma İşlemi

Fabrikamızda yıkanan her halı halı sıkma makinesinden geçer. Halı sıkma makinesine aynı zamanda santrifüj makinesi de denmektedir. Genelde dakikada 1400 devir ile dönmekte ve halı makinenin içinde bulunan delikli krom saca yapışarak dönme hızıyla birlikte halıdaki su sıkılmaktadır. Fabrikamızda yıkanan halılar halı sıkma makinesinde 3,5 – 4  dakika boyunca sıkılır. Halıdaki suyun nerdeyse % 95’i sıkma işleminde atılmaktadır. Sıkılan halı kurutma bölümüne aktarılır. 

halı yıkma makinesi

4- Yıkanan Halıların Kurutulması

Yıkanan halıların kurutulması da yıkama aşaması kadar önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus yıkanan halıların bekletilmeden hızlıca kurutma aşamasına aktarılmasıdır. Islak bir şekilde bekleyen halı kısa sürede koku üretmeye başlayacaktır. Turuncu Halı Yıkama Fabrikasında halıları kurutmak için kapalı oda kurutma sistemi kullanılmaktadır. Kapalı kurutma sisteminin en büyük avantajı dış ortamdan etkilenmeden halıları kurutmak mümkün olmaktadır. Dışarıda yağmur da olsa kar da olsa halılar kısa sürede kuruyarak teslim edilmeye hazır hale gelmektedir. 

5- Kalite Kontrol

Yıkanan halılar kurutulduktan sonra son olarak kalite kontrolünden geçer. Titiz bir yıkama işleminin faydası bu aşamada ortaya çıkmaktadır. Turuncu Halı Yıkama Fabrikasına gelen tüm halılar kalite kontrolünden geçmektedir. Özellikle bazı inatçı lekeler bu aşamada ortaya çıkmakta ve 2. kez yıkama işlemine tabii tutularak inatçı lekelerden de kurtulmak mümkün olmaktadır.

Yıkanan halı kalite kontrolünden geçtikten sonra paketlenerek depo bölümüne aktarılır. Depo bölümünde dik olarak istiflenerek sırası geldiğinde de teslim edilmektedir.  

TURUNCU HALI YIKAMA FABRİKASI

MÜKEMMEL TEMİZLEME HİZMETLERİ

Turuncu Halı Yıkama Fabrikası 2011 yılında Sancaktepe’de mülkiyeti kendimize ait olan Sultangazi Caddesi üzerinde kurulmuştur. Geçen süre zarfında yerde yıkama ile başladığımız halı yıkama sektöründe otomatik makine ile halı yıkama aşamasına geçerek maksimum temizlikte yıkama yapmaktayız.

FABRİKAMIZ:

2 katlı fabrikamızda 1000 m² kapalı alanda son teknoloji makineler ile maksimum temizlikte halılarınızı yıkıyoruz, pırıl pırıl teslim ediyoruz. Fabrikamızın alt katında halı yıkama bölümü ve kapalı kurutma odası mevcuttur. Yıkanan ve kuruyan halılar üst kata asansör ile taşınarak depoda dik olarak yerlerini almaktadır.

% 100 Müşteri Memnuniyeti

Her koşulda müşteri memnuniyeti ilkemiz ile halılarınızı gönül rahatlığı ile firmamıza yıkatabilirsiniz.

Lekelerde % 95 Başarı

Özel leke çıkarıcılarımız ile lekeler artık kabusunuz olmayacak. Ücretsiz teklif almak için bize ulaşın.

Hızlı Servis

Geniş servis ağımız ile Anadolu yakasının bir çok ilçesine hızlı servis imkanı sunuyoruz.

MÜLKİYETİ KENDİMİZE AİT OLAN FABRİKAMIZDA SON TEKNOLOJİ MAKİNELER KULLANIYORUZ

Profesyonel Hizmetlerimiz

Neden Turuncu Halı Yıkama

Turuncu Halı Yıkama Fabrikasını tercih etmeniz için bir çok neden var. 2011 yılından beri edindiğimiz tecrübeyle halı, koltuk, perdelerinizi uzman ekibimiz tarafından profesyonel olarak yıkıyoruz:
Scroll to Top